Koristite li ulja za vlasište? Evo zašto se isplati isprobati ih
Koristite li ulja za vlasište? Evo zašto se isplati isprobati ih

Koristite li ulja za vlasište? Evo
zašto se isplati isprobati ih

Svi smo čuli za losione za jačanje kose, poticanje rasta, umirivanje vlasišta i slično. No jeste li čuli za ulja za vlasište? Ovo nije samo još jedan prolazni trend, jer ulja za vlasište su prisutna već stoljećima u njezi kose. Trenutačno ulja za vlasište proživljavaju svoju renesansu, kako su moderna ulja postala još finije teksture i aktivnijeg djelovanja, prikladnije za sve tipove vlasišta i kosa.

Osim što hidratiziraju i njeguju vlasište, ulja mogu pomoći u detoksikaciji, poticanju rasta kose, smirivanju iritacija i održavanju zdravlja korijena kose. Redovita uporaba ulja za vlasište čini kosu jačom, sjajnijom i otpornijom – a mogla bi vam i brže rasti.

Prije svega, detoksikacija i čišćenje

Mnogi proizvodi za oblikovanje kose i svakodnevna prljavština mogu začepiti pore na vlasištu, što može usporiti rast kose i izazvati iritacije. Ulja poput čajevca ili eukaliptusa poznata su po svojim antibakterijskim i antifungalnim svojstvima, a u kombinaciji sa drugim sastojcima mogu fantastično očistiti vlasište od nakupljenih nečistoća i viška sebuma. No ako zaista puno koristite proizvode za styling kose, ne zaboravite povremeno napraviti i piling vlasišta.

Rast kose kao ultimativni benefit

Ulja bogata hranjivim tvarima, prije svega poput ulja ricinusa, ružmarina i piskavice, potiču cirkulaciju u vlasištu. Bolja cirkulacija znači da folikuli dlake dobivaju više kisika i hranjivih tvari, što rezultira ubrzanim rastom kose i smanjenjem ispadanja. Naravno, pod uvjetom da ispadanje nije hormonalnog tipa.

Umirivanje, hidratacija i rješavanje nelagode

Suho, svrbežno vlasište često uzrokuje perut i nelagodu. Ulja poput ulja jojobe ili badema sadrže protuupalna svojstva koja hidratiziraju i smiruju nadraženo vlasište. Osim toga, njihova nježna tekstura pomaže u održavanju prirodne ravnoteže vlage.

S druge strane, patite li od dehidriranog vlasišta, isprobajte ulje argana ili kokosa, koji će ga dubinski hidrirati. Pritom, spriječit će pucanje vlasi i učiniti kosu podatnijom i sjajnijom.

Hidratacija i jačanje kose

Mnoge osobe s isušujućim šamponima ili tretmanima za kosu suočavaju se s problemom dehidriranog vlasišta. Kokosovo ulje i arganovo ulje dubinski hidratiziraju vlasište, sprječavajući pucanje vlasi i čineći kosu podatnijom i sjajnijom.

Kako ispravno koristiti ulje za vlasište?

• Čisto vlasište kao prvi korak – Prije nanošenja ulja provjerite je li vaše vlasište čisto. Idealno je nanijeti ulje nakon pranja kose, kada su pore otvorene i spremne za upijanje hranjivih tvari, no ulje će vam neminovno i zamastiti kosu. Naš savjet je da ulje za vlasište koristite prije pranja na one dane kada niste koristili suhi šampon ili pjenu te napravili previše naslaga na samom vlasištu.
• Aplikacija direktno na vlasište – Nanesite nekoliko kapi ulja izravno na vlasište i nježno umasirajte kružnim pokretima. Masaža pomaže stimulirati cirkulaciju i osigurava bolju apsorpciju ulja, a osim prstima možete je raditi i masažerom za vlasište. Idealno bi bilo masažu raditi barem 5 minuta.
• Ostavite ulje da djeluje – Idealno bi bilo preko noći želite li baš dubinsku kuru, no razliku možete vidjeti i uz korištenje ulja na 30 minuta.
• Isperite ulje – Operite kosu blagim šamponom kako biste uklonili višak ulja, ali pritom zadržali njegov njegujući učinak. Imate li prirodno masniju kosu, možda vam se brže zamasti do sljedećeg pranja, pa je u drugom pranju možete oprati i s kakvim intenzivnijim šamponom.

U nastavku pogledajte koja ulja za vlasište preporučujemo.

Leonor Greyl ulje za vlasište
Huile Apaisante
Leonor Greyl - Regenerescence Naturelle
Leonor Greyl - Regenerescence Naturelle
Učitati još
Zatvori