Hrvatska ima prvu medalju na Olimpijskim igrama – Miran Maričić osvojio je broncu

Sjajne vijesti iz Pariza! Hrvatska ima prvu medalju na ovogodišnjim Olimpijskim igrama, a za nju je zaslužan Miran Maričić koji je u finalu zračne puške s deset metara osvojio brončanu medalju rezultatom 270.

U istom finalu nastupao je i naš drugi predstavnik Petar Gorša koji je ostvario šesto mjesto s rezultatom 165,6.

Olimpijske igre 2024

Pobjednik je kineski reprezentativac Lihao Sheng, koji je s rezultatom od 252,5 ujedno srušio i olimpijski rekord. Srebro je pripalo Šveđaninu Victoru Lindgrenu.

Dvadesetsedmogodišnji Maričić broncu je dodao bogatoj kolekciji medalja sa svjetskih i europskih prvenstava. Da je pred njim sjajna karijera potvrdio je još 2017. godine kada je postao svjetski juniorski prvak. Ovom prilikom ostaje samo reći – Čestitamo!