Zavirite u talijansku vilu iz 16. stoljeća u kojoj ćete doživjeti Firencu na jedan drugačiji način
Italija je zemlja puna sadržaja i predivne prirode. Mjesto je to koje spaja tradiciju i suvremenu kulturu. Puna je kulturnih znamenitosti, finih gastro delicija, pitoresknih krajolika i prizora koji su vječna inspiracija posjetiteljima. Jedan od gradova koji na najbolji način opisuje svu talijansku čaroliju i raskoš jest Firenca. Grad je to u kojem je rođena renesansa, stoga je izvrsna za ljubitelje umjetnosti i bogate povijesti. Svaka ulica ovdje priča svoju priču, a spaja prošlost i modernost koja joj udahnjuje poseban šarm.
Numeroventi – umjetnička rezidencija
O Firenci smo već više puta pisali, prvenstveno jer krije mnoge zanimljivosti vrijedne da ih se otkrije. Prekrasna je tijekom cijele godine, a nudi zanimljive festivale u svako doba, što može biti jedno posebno kulturno iskustvo. Ipak, nakon razgledavanja poželimo se odmoriti i upiti svu ljepotu ovoga grada. Jedno takvo mjesto jest i Numeroventi – umjetnička rezidencija i butik hotel.
Smješten u srcu Firence u Palazzo Galli Tassi, ovdje se moderni svijet spaja s poviješću u elegantnom prikazu umjetnosti, zajedničkog života i suradničkog stvaranja. Pri samom ulasku, primijetit ćete neoklasicističko stubište koje vodi do stanova u kojima možete prenoćiti. Krase ih visoki stropovi i barokne freske.
Bogata povijest
Izgrađena na temeljima trgovačke kuće početkom 16. stoljeća, Palazzo Galli Tassi ugostila je niz istaknutih ličnosti kroz svoju povijest, počevši od Baccia Valorija, vojnika i političara koji je služio kao guverner grada prije nego što mu je odrubljena glava. Zatim je 1623. godine zgradu kupila plemićka obitelj Galli Tassi koja je u čast sinova vjenčanja proširila posjed i uredila njegovu unutrašnjost, ukrasivši stropove raskošnim baroknim freskama. Nakon njihove smrti, palača je bila u vlasništvu brojnih vladinih institucije sve dok nije stigla u ruke Martina di Napoli Rampolla, jednog od osnivača Numeroventija, kako piše William French za Openhouse magazin.
Martino je zaključio kako Firenci treba mjesto koje spaja prošlost i sadašnjost, mjesto u kojem će bujati mašta. Tako je u proljeće 2016. nastao Numeroventi. Ideju su razradili Napoli Rampolla i Alessandro Modestino Ricciardelli, a za dizajn interijera bio je zadužen Andrew Trotter. Ovaj inovativni koncept kombinacija je prostora u kojem žive umjetnici, co working dio s foto studijem, a sadrži i galeriju te apartmane koji su namijenjeni posjetiteljima rodnog mjesta renesanse.
Interijer koji oduzima dah
Apartmane krase ih vintage namještaji iz cijele Europe, a odišu jednostavnošću i sofisticiranošću. Kako bi se održala ljudska interakcija, objed možete pojesti u zajedničkoj kuhinji. Svakog radnog dana poslužuju zdravi, sezonski doručak na bazi švedskog stola u dvorištu tako da gosti i umjetnici mogu dan započeti kvalitetnim obrokom temeljenom na zdravim lokalnim namirnicama.
Hotel se prostire na tri kata, a krase ga pet metara visoki stropovi, veliki prozori, stare freske te impresivno dvorište. Renoviran je u stilu koji crpi inspiraciju od umjetnika koje Numeroventi ugošćuje, a sve kako bi pridonijelo doživljaju posebnom doživljaju.
Apartman 1
Apartman 2
Apartman 3
Apartman 7
Apartman 8
Apartman 10
Umjetnici potkrovlja koriste kao hibridne studije, a gosti se mogu smjestiti u udobne sobe. Ovdje možete pogledati i zanimljive izložbe, održavaju se i mnoge kreativne radionice te razna okupljanja. U svakom slučaju, ovdje ćete doživjeti jedno posebno iskustvo.
Foto: Numeroventi, Instagram (@cao_______________, @johanneaure, @_numeroventi_, @martinodinapolirampolla), Pexels, Unsplash