

Česta dilema u uređenju: Kako od jedne prostorije napraviti dvije sobe različitih namjena?
Budući da nam se proljeće bliži, s njime se budi i naša želja za preuređnjem doma. Svi želimo imati dom u kojem vlada ugodna atmosfera i koji je uređen sa stilom. Iako je to proces koji je vrlo kreativan i dozvoljava vam maštovitost, on zahtjeva i mnogo strpljenja i vremena. Pogotovo kada je riječ o sobama malih dimenzija i prostorima koji su naizgled neiskoristivi. No uz pomoć dizajnera interijera, kao što je Melita Kenđel, takvi problemi postaju stvar prošlosti.
Pitali smo vas da nam pošaljete svoje nedoumice pri uređenju vlastitih interijera te odabrali najzanimljivije pitanje.


Pitanje čitateljice:
Kako od jedne sobe s lođom napraviti dnevnu i spavaću sobu?

Melita odgovara:
Čitateljica nam se javila s upitom oko prenamjene prostora u svom stanu. Naime želja joj je od velike dnevne sobe u čijem nastavku je loggia koja sada služi kao spremište, napraviti manju dnevnu sobu sa spavaćim dijelom. U planu joj je bilo ukloniti zid koji dijeli loggiu od prostorije kako bi se dobilo više korisnog prostora.
Budući da u prvom dijelu prostorije dominira dnevna svjetlost, taj dio služit će kao dnevni boravak uz mali radni dio. Prostor će biti opremljen minimalističkim namještajem, a zidovi se mogu oplemeniti modernim slikama ili štukaturama.
Kako bi dio svjetlosti prodirao i u spavaći dio, on će od dnevne sobe biti odijeljen staklenom pregradom s kliznim vratima. Čitateljica može odabrati staklenu stijenu s mliječnim ili prozirnim staklom. U slučaju da se odluči na prozirno staklo, Melita predlaže sa strane spavaćeg dijela zavjesu koja djelomično blokira svjetlost.




Ostani u korak
s trendovima
Prijavi se na Journal newsletter.
A kako Melita može pomoći vama?
Putem Instagram Storyja jednom mjesečno zaprimat ćemo vaša pitanja vezana uz dizajn interijera i konkretne nedoumice koje vas muče oko uređenja vlastitog prostora te svaki mjesec odabrati jednu osobu i jedan projekt kojem će se Melita posvetiti i pomoću vizualizacija ponuditi personalizirani odgovor. Također, uz Melitinu pomoć pozabavit ćemo se aktualnim trendovima u uređenju interijera kako bismo vas dodatno inspirirali za uređenje doma.
Pratite Journal.hr Instagram profil jer uskoro krećemo sa zaprimanjem vaših pitanja!
Melitu možete pratiti na Facebook stranici ArtBiro – Studio za dizajn interijera i Instagram profilu.

Vizualizacija: Melita Kenđel, Unsplash, Pexels, iStock