Svi želimo lijepu kožu, bez flekica, mitesera i prištića, ali jedva ulažemo dodatni napor u to da svoju kožu zaista očistimo. U našem svakodnevnom životu ispunjenom kaosom i beskrajnim popisima obaveza, rijetko tko ima vremena posjetiti salon i prepustiti se profesionalnim rukama. Većina nas ne izdvoji ni 20 minuta za čišćenje lica, a kamoli za neku vrstu intenzivnije njege.
Međutim, ono što mi ne znamo je da većini tipova kože treba redovito čišćenje kako bi se postigao onaj zdrav, blistav izgled. Vrijeme je da se malo pobrinete za sebe i za svoju kožu. Čak i ako inače redovito posjećujete salon, to ne zamjenjuje svakodnevno čišćenje lica koje možete obaviti kod kuće. Donosimo vam detaljni vodič o tome kako očistiti lice kod kuće u bilo kojem trenutku, kao i stručne savjete za poboljšanje vaše prirodne ljepote.
Čišćenje lica: 6 koraka do sjajnog i blistavog tena
Prvi korak: Čišćenje
Čišćenje lica važno je ako želite imati sjajnu i blistavu kožu. Temeljito očistite lice sredstvom za čišćenje ili umivalicom, a kožu osušite mekim ručnikom. Izbjegavajte vruću vodu jer ona isušuje kožu. Zatim nanesite mlijeko za čišćenje lica na blazinicu i njime očistite lice kako biste očistili pore i uklonili sve ostatke prljavštine.
Drugi korak: Parenje lica
Čišćenje lica kod kuće nikada nije bilo lako. Jeste li ikad razmišljali o parenju lica kod kuće? Ako ne, onda je vrijeme da isprobate i to. Parite lice onoliko dugo koliko možete izdržati, barem pet minuta, a zatim nježno obrišite lice ručnikom. Ovaj korak čini čuda za masnu kožu. Para otvara pore i pomaže otpuštanju nakupljene nečistoće. Također, omekšava mitesere i olakšava njihovo uklanjanje. Uz to, kombinacija vruće pare i znoja proširuje krvne žile i potiče cirkulaciju kože. Ovo pojačanje protoka krvi hrani vašu kožu i dovodi kisik do njezinih stanica. Rezultat je prirodan, zdrav sjaj. Parenje lica je i umirujuće. Efekt vruće pare na licu je opuštajući. Dodajte nekoliko kapi eteričnog ulja za aromaterapijski tretman kako biste pridonijeli osjećaju opuštanja.
Treći korak: Piling
Nakon toga na lice nanesite piling i kružnim pokretima ga nježno utrljavajte u kožu. To pomaže eliminirati mrtve stanice kože zbog kojih vaša koža izgleda umorno. Također, možete preskočiti kupovni piling i umjesto njega nanesite na lice mješavinu soli i meda. Nakon pet minuta trljanja, ostavite piling još barem tri minute da djeluje prije nego što ga isperete.
Četvrti korak: Maska za lice
Bez obzira na vaš tip kože, nanošenje hidratantne maske na lice čini vašu kožu mekom. Ako imate kombiniranu ili masnu kožu, maska za lice od bjelanjaka, rajčice ili banane će imati učinak čišćenja i zategnut će vašu kožu. Ako imate normalnu ili suhu kožu, i želite prirodno rješenje, pomiješajte tamnu čokoladu, mlijeko i malo soli, nanesite smjesu na lice i isperite nakon pola sata. Koža lica će vam biti mekana i nahranjena.
Peti korak: Toniranje
Nanesite domaći tonik na lice, poput soka od svježih krastavaca ili ružine vode. Ovo je jedan od najvažnijih dijelova beauty rutine za njegu kože jer toniranje uravnotežuje pH razinu kože, umiruje ju i pomaže u njezinoj pripremi za bilo koju od noćnih krema ili seruma koji će uslijediti. Hidrolati, odnosno cvjetne vodice, od cvjetova poput ruže, cvijeta naranče, geranije ili lavande čine izvrsne tonike jer su potpuno prirodni i pridonose obnovi vaše kože. Natopite dvije blazinice tonikom ili hidrolatom i očistite lice i vrat.
Šesti korak: Hidratacija
Na kraju, na lice i vrat nanesite hranjivu kremu. Nemojte zaboraviti nanijeti hidratantnu kremu, serum ili ulje na lice svaki put prije odlaska u krevet. Također, za suhu kožu koristite blaža sredstva za čišćenje bez alkohola i bogatija hidratantna sredstva. A za kožu sklonu aknama, koristite kreme koje sadrže benzoil peroksid.
Za najbolje rezultate ubacite ove korake u svoju beauty rutinu barem jednom tjedno. Na taj način ćete omogućiti svojoj koži da diše. Već iduće jutro ćete izgledati svježije i revitalizirano.
Foto: Instagram