Božićne zvijezde ne moraju biti crvene: Našli smo prekrasne šarene primjerke taman za blagdane
Božićne zvijezde su biljke koje se penju na pozornicu početkom prosinca i obožavamo ih imati na blagdanskom stolu kao dio božićnog dekora. Spadaju u one biljke koje su mega popularne baš u vrijeme blagdana, a dolaze u raznim veličinama, bojama i oblicima.
Dolaze u raznim bojama i veličinama
Bez obzira na to odlučite li ih smjestiti na stol, prozor ili među božićne dekoracije, božićne zvijezde neće proći nezamijećeno. Sjaj njihovih boja savršeno se uklapa u blagdanske palete, bilo da preferirate tradicionalnu crvenu i zlatnu kombinaciju ili neki od modernih, hladnijih tonova poput bijele, roze ili čak ljubičaste. Raznovrsni oblici i boje božićnih zvijezda omogućuju savršeno usklađivanje s bilo kojim stilom interijera, od tradicionalnog do modernog, a mogu se koristiti u raznim oblicima – od minijaturnih saksija na stolu do impozantnih, velikih biljaka koje prekrivaju pod.
Neka živi i nakon blagdana
Božićne zvijezde nezaobilazan su dio naših interijera svakih pa tako i ovih blagdana. Budite pažljivi jer pravilnom brigom i njegom one mogu potrajati i duže od ovih blagdana, te tako sljedeće godine biti još bujnije i ljepše. To nam nažalost često ne uspije jer je ova biljka ipak malo zahtjevnija. Najvažniji je prvi korak. Kada kupite božićnu zvijezdu morate ju ostaviti par sati u malo hladnijem prostoru kako bi se biljka postepeno prilagodila na novi prostor. Ondje ne bi trebalo biti hladnije od 23 stupnja. Nikako je ne smijete držati na propuhu kao ni blizu izvora topline.
Biljku nemojte seliti kad joj nađete prikladno mjesto. Zalijevajte ju odozdo (ulijevanjem vode u tanjurić), no vodu u tanjuriću nemojte držati duže od 10 minuta. Nakon što dobije prvu količinu vode, nastavite ju zalijevati normalno – otprilike svaki drugi dan. Božićna zvijezda voli svjetlost, ali nikako ju nemojte ostaviti na direktnom izvoru svjetlosti. Također ne voli pregrijane prostore, kao ni one prehladne.
Foto: Instagram